NASI DOSTAWCY

Niezawodne maszyny TOS Trens – tokarki do metalu

By 6 marca 2017 19 lutego, 2021 No Comments

Firma TOS Trens od ponad 80 lat produkuje jedne z najlepszych na rynku tokarek do metalu. W naszym asortymencie znajdziecie tokarki konwencjonalne oraz tokarki numeryczne CNC, a także centra tokarskie produkcji TOS Trens. Chcecie poznać lepiej tę firmę? Zapraszamy do lektury artykułu!

TOS Trens współpracujemy od wielu lat, ponieważ cenimy niezawodność maszyn tego producenta oraz wieloletnie doświadczenie firmy, które jest gwarancją najwyższej jakości.

Nasze zaufanie do tego producenta wynika także z faktu, iż do budowy swoich maszyn TOS Trens wykorzystuje komponenty i podzespoły tylko renomowanych dostawców, takich jak Siemens, Heidenhain, Sauter, Rohm, Bison-Bial, KSK Kurim.

Wieloletnia tradycja ceniona na świecie

TOS Trens to firma działająca na rynku nieprzerwanie od ponad 80 lat, jest największym w Słowacji producentem obrabiarek do metalu, jej fabryki zlokalizowane są w Czechach i rodzimej Słowacji. Producent zbudował swoją markę, wyróżniając się precyzją, niezawodnością, innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznym, a także dbałością o środowisko naturalne – firma inwestuje w badania i rozwój nowoczesnych metod wytwarzania ołowiu oraz stawia na wysoką efektywność produkcji. Wszystko to sprawiło, że producent zdobył zaufanie na całym świecie – obecne eksportuje aż 95% swoich maszyn do ponad 80 krajów na całym świecie, w tym także do Polski, gdzie maszyny TOS Trens cieszą się dużym zainteresowaniem od dziesięcioleci.

Uniwersalne tokarki konwencjonalne TOS Trens

Tokarki uniwersalne konwencjonalne przeznaczone są do produkcji jednostkowej i małoseryjnej, odpowiednie są również do konserwacji i napraw podziałów. Tokarki konwencjonalne TOS Trens cechuje wyjątkowa wydajność oraz niezawodność, można je rozbudować, korzystając z dodatkowego wyposażenia. Wrzeciono i skrzynie przekładniowe przechodzą kilkunastogodzinny test przed instalacją w maszynie.

Uniwersalne tokarki konwencjonalne TOS Trens gwarantują:

  • silnik główny marki Siemens;
  • wrzeciono ze specjalnej stali, łożyskowane trzykrotnie
  • oryginalne łożyska SKF;
  • masywną, żeliwną konstrukcję;
  • prowadnice o twardości 50 Hrc na głębokości 2 mm, wałki oraz hartowane koła zębate;
  • powierzchnie ślizgowe obłożone materiałem przeciwciernym, wspomagane smarowaniem;
  • szeroki zakres obrotów;
  • wysoką dokładność obrabianych powierzchni wg STN ISO 1708 – IT7;
  • szeroki zakres wyposażenia podstawowego i specjalnego.

W naszej ofercie dostępne są następujące modele tokarek konwencjonalnych producenta: SN 32, SN 50 C, SN 500 SA, SN 71 C, SN 710 S, SUI 80.

Tokarki numeryczne CNC TOS Trens

W ofercie TOS Trens dostępne są tokarki numeryczne z prostym łożem, łączące zalety maszyn konwencjonalnych i CNC. Urządzenia te pracują w trybie ręcznym, kontrolowanym przez koła ręczne, oraz w systemie numerycznym. Zgodnie z wymaganiami Klienta mogą zostać wyposażone w system sterowania Siemens, Heidenhain lub Fanuc, a także w różnorodne głowice/imaki, głowice z napędzanymi narzędziami SAUTER, oś C, hamulec wrzeciona, hydrauliczny uchwyt, a także konik. Tokarki gwarantują wysoką moc silnika oraz parametry umożliwiające szerokie zastosowanie. Posiadamy modele: SE 320, SE 520, SE 820, SE 1020.

Centra tokarskie TOS Trens

To maszyny zaprojektowane do średnio- i wielkoseryjnej produkcji. Zapewniają precyzyjną obróbkę metalu i plastiku, w tym tworzenie detali o skomplikowanych kształtach. W zależności od potrzeb Klientów centra tokarskie mogą być wyposażone w różnorodne głowice narzędziowe, oś C – sterowaną niezależnym serwomotorem, hamulec wrzeciona, podajnik prętów, urządzenie odbierające detale, programowalny koni czy wrzeciono pomocnicze (przeciwwrzeciono). U nas możesz kupić modele: SBE/SBL 300, SBL 500, SBL 700.

Tokarki TOS Trens to solidne konstrukcje, przeznaczone do bezawaryjnej pracy w systemie dwuzmianowym. Jeśli chcesz wiedzieć więcej –  skontaktuj się z nami.