Prasy Hydrauliczne - Sprzedaż i Serwis

Obróbka metalu wymaga wykorzystania sprzętu, który spełnia najwyższe wymagania. Takie są prasy hydrauliczne , których system wykorzystuje prawo Pascala i zapewnia łatwą obróbkę w przemyśle.

Charakterystyka prasy hydraulicznej

Prasa hydrauliczna to sprzęt, który pozwala na obróbkę dzięki wykorzystaniu ciśnienia wewnętrznego cieczy w zamkniętym układzie hydraulicznym. Praca prasy działa na zasadzie wywołania siły nacisku, który to jest niezbędny do obróbki.

Działanie prasy hydraulicznej 

Jednym z typów prasy hydraulicznej jest prasa ramowa lub kolumnowa , którą wykorzystuje się do głębokiego tłoczenia. Jest to technika do formowania symetrycznych lub asymetrycznych części metalowych, której założeniem jest, aby materiał był utrzymywany ciasno pomiędzy częściami oprzyrządowania w celu uniknięcia powstawania zmarszczek. Z takim rodzajem obróbki można się spotkać między innymi w branży motoryzacyjnej, a sama technika jest jedną z najpopularniejszych, jeśli chodzi o produkcję asymetrycznych lub symetrycznych części metalowych.

Swoje działanie prasa ta zawdzięcza budowie. Wszystko dzięki wykorzystaniu specjalnych, wzajemnie połączonych cylindrów wypełnionych olejem hydraulicznym, które czasami są dodatkowo wspierane przez pompy zębate lub łopatkowe.

Zastosowanie prasy ramowej lub kolumnowej

Prasy hydrauliczne ramowe lub kolumnowe są bardzo cenionym narzędzie, ponieważ mają szerokie zastosowanie w przemyśle. Można je wykorzystać w praktycznie każdym procesie technologicznym, o ile podczas obróbki wymagane jest:

  • prasowanie, 
  • wykrawanie, 
  • tłoczenie, 
  • ciągnienie, 
  • wciskanie, 
  • kalibrowanie, 
  • formowanie, 
  • gięcie.

Co ciekawe, na rynku są dostępne różne modele prasy hydraulicznych, a każdy z nich pomaga sprostać innym wymaganiom przemysłu metalowego. Różnią się one między sobą między innymi powierzchnią użytkową, skokiem, światłem dziennym, pozycją kabiny i wielkością ekranu.

Czy warto korzystać z prasy?

Prasa hydrauliczna zapewnia płynność pracy, ponieważ zapewnia równomierny nacisk. W połączeniu z prostą budową, determinującą łatwą obsługę, korzystanie z prasy jest wyjątkowo niewymagające, a przy tym bardzo efektywne. Poza tym to operator maszyny decyduje, jakie ciśnienie będzie wykorzystywane – dzięki specjalnym zaworom maszyna działa według początkowych ustaleń i niemożliwe jest wystąpienie zbyt małego lub zbyt dużego ciśnienia. Ma to ogromny wpływ na bezpieczeństwo pracowników, a także pozwala na zminimalizowanie ryzyka wystąpienia awarii oraz wywołania przestoju w produkcji. A gdyby jednak zdarzyła się usterka, prosta konstrukcja umożliwia łatwą wymianę podzespołów oraz ich przyszłościową konserwację.

Jaką prasę wybrać?

Aby prasa hydrauliczna spełniała swoją funkcję, zaleca się wybór maszyny tylko od renomowanego producenta, który dba o spełnianie norm i odpowiednie atesty. W CHM Polska oferujemy prasy między innymi firmy Özkoç, która oferuje swoje kompletne technologie w całej Europie. Poza klasycznymi prasami dostarczają także modele niestandardowe – po więcej informacji zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami.

MASZ PYTANIA? NAPISZ DO NAS.

Czuj się swobodnie, dzwoniąc do nas Pn-Pt: 8 – 16. Jeśli potrzebujesz skontaktować się w innym czasie,
wyślij wiadomość.