Wycinarki i wypalarki laserowe do cięcia metalu i blachy

https://www.high-endrolex.com/16

Wycinarki laserowe - opis maszynyNowa generacja wycinarek laserowych BAYKAL typ BLSNEO, BLEPRO oraz BLE oparta na systemie CNC Beckhoff, serwo napędach Beck Hoff przy wykorzystaniu zębatek firmy Wittenstein w połączeniu z bezluzowymi prowadnicami liniowymi tworzy bardzo wydajny system cięcia laserowego. Dzięki zastosowaniu technologii lasera światłowodowego firmy IPG możliwe jest cięcie z dużą prędkością przy zachowaniu wysokiej dokładności, wraz z zastosowaniem automatycznego stołu wymiennego zapewnia maksymalną przepustowość produkcji.

BAYKAL jest pionierem w branży wycinarek laserowych produkowanych w Turcji. Produkcja na zamkniętej hali o powierzchni 60.000m2 przy użyciu najnowocześniejszego parku maszynowego, ciągłe badania i prace prowadzone przez Dział Badań i Rozwoju (RD) oraz najwyższej klasy 800 specjalistów zaangażowanych każdego dnia w swoją pracę to klucz do sukcesu umożliwiający produkowanie laserów wg. najnowocześniejszych trendów.

Fabryka wyposażona jest w park maszyn CNC umożliwiających produkcję 4000 maszyn do obróbki metali rocznie. Urządzenia są dostarczane do Klientów przez sieć autoryzowanych dealerów w 110 krajach całego świata. Baykal projektuje i wykonuje urządzenia energooszczędne i przyjazne środowisku. Podążając za wytycznym i rynku Dział Badań i Rozwoju ciągle pracuje nad rozwiązaniami, które podnoszą klasę, niezawodność i innowacyjność oferowanych urządzeń.

Wycinarka laserowa - skrócony opis lasera światłowodowegoCzynnik tnący – wiązka laserowa wytwarzana jest w źródle diodowym YTTERBIUM (IterbYb) charakteryzującym się wysoką wydajnością i niskim zużyciem energii. Wiązka przesyłana jest światłowodem FIBER do głowicy tnącej bez utraty jakości. W ten sposób otrzymana wiązka laserowa cechuje się wystarczającą mocą potrzebną do cięcia materiałów.

Proces cięcia rozpoczyna się, kiedy wiązka lasera skupiona w głowicy tnącej wysyłana jest do materiału ciętego w asyście gazu o dużej czystości (tlen, azot lub sprężone powietrze). Proces cięcia odbywa się poprzez topienie i wydmuchiwanie materiału rozdzielanego. Zadaniem gazu jest wydmuchiwanie materiału ciętego oraz ochrona powierzchni ciętej.

Żywotność układu diodowego szacuje się na 100.000 roboczo godzin, konserwacja źródła jest zbędna. Laser typu FIBER jest najnowocześniejszym medium pozwalającym na cięcie blach z prędkością, która nie jest uzyskiwana w żadnym innym typie lasera. Dzięki specjalnej bazie danych technologicznych oraz sterownikowi CNC cały proces przebiega w sposób automatyczny i bezpieczny dla operatora.

Wymiary obrabianych arkuszy:

  • 1500x3000mm
  • 2000x4000mm
  • 2000x6000mm
  • 2000x12000mm
  • 2500x6000mm
  • 3000x6000mm

Wypalarki Laserowe - podstawowe informacje o maszynie

Seria wypalarek laserowych „BLE Pro” oparta jest na systemie CNC Beckhoff, serwonapędach Beckhoff przy wykorzystaniu zębatek firmy Wittenstein w połączeniu z bezluzowymi prowadnicami liniowymi tworzy bardzo wydajny system ciecia laserowego Dzięki zastosowaniu technologii lasera światłowodowego firmy IPG lub Nlight możliwe jest cięcie z dużą prędkością przy zachowaniu wysokiej dokładności, wraz z zastosowaniem automatycznego stołu wymiennego zapewnia maksymalną przepustowość produkcji.

Boczne popielniki uławiają usuwanie drobnych elementów, które mogą spaść podczas pracy maszyny.Nowy system cięcia laserem światłowodowym BLE-PRO 1530 oferuje najlepsze i najbardziej ekonomiczne rozwiązanie dla użytkownika pod względem jakości cięcia, precyzji, wysokich prędkości, niskiego kosztu i niewielkich nakładów.

W urządzeniu BLEPRO zastosowano innowacyjny otwarty system sterowania CNC marki BECKHOFF Dzięki otwartej konstrukcji systemu producent BAYKAL jest zupełnie niezależny od dostawcy systemu, co pozwala na dowolną konfigurację samego systemu oraz umożliwia wprowadzanie do sterownika nowych funkcji w zależności od potrzeb rynku.

W urządzeniu zastosowano system najszybszego przesyłu danych EtherCAT oraz protokół TwinCAT, ® 3 dzięki czemu laser jest gotowy do użycia zaraz po jego załączeniu. Dodatkowo system CNC może wykonywać kilka operacji na urządzeniu jednocześnie, możliwa jest zdalna diagnostyka systemu oraz ultraszybka reakcja urządzenia na wydane polecenia. Kompilacja tych dwóch elementów /otwarty system CNC oraz EtherCAT/ stawia laser BLEPRO w czołówce pod względem elastyczności systemu sterowania oraz szybkości działania systemu.

DOROSZ SEBASTIAN

tel. +48 791 020 939
e-mail: biuro@chmpolska.pl

YOUTUBE - filmy z wypalarkami laserowymi

Wycinarka laserowa BAYKAL BLE PRO
Oprogramowanie Metalix z funkcją AutoNest
Wycinarka laserowa BAYKAL FLYCUT wspierany oprogramowaniem Metalix
Wycinarka laserowa BAYKAL BLE PRO moc 10kW głowica Precitec ProCutter 2.0

BLOG - wpisy o wycinarkach laserowych

WYCINARKI LASEROWE

Wycinarki laserowe BAYKAL z głowicą uchylną.

WYCINARKI LASEROWE

Jak uzyskano poprawę jakości cięcia laserem?

WYCINARKI LASEROWE

Oprogramowanie do wycinarek Metalix.

WYCINARKI LASEROWE

Głowice do cięcia laserowego Precitec ProCutter 2.0.