FREZARKA BRAMOWA

Frezarka Bramowa - Opis Maszyny

Ogólny opis techniczny frezarki bramowej

Centrum obróbkowe z bramą przesuwną przeznaczone jest przede wszystkim do obrabiania skomplikowanych kształtów podczas produkcji form, narzędzi prasujących, kształtowników lub dużych elementów o bardzo skomplikowanych kształtach wymagających obrabiania w trzech do pięciu osiach sterowanych jednocześnie. Ruch jest wykonywany w trzech liniowych i dwóch obrotowych osiach.

Frezarka bramowa umożliwia obrabianie bardzo wielu materiałów m.in.: ze stali stopowej i stopów metali lekkich. Maszyna wyposażona jest w nieruchomy stół roboczy o stałej wysokości, co umożliwia łatwe przymocowanie a pracę z ciężkimi i dużymi elementami.

Charakterystyczną częścią maszyny jest ruchoma brama umożliwiająca optymalne wykorzystanie przy minimalnych wymaganiach powierzchniowych. Kolumny bramy przesuwnej poruszają się po bokach stołu. Stół jest zazwyczaj dostarczany w długościach od 4 000 mm do 18 000 mm, modułowa konstrukcja (długość modułu to 2000 mm) pozwała na dostarczenie maszyny z maksymalną długością stołu do 24 000 mm.

Frezarka bramowa składa się z nieruchomego stołu, nad którym przemieszczają się dwie kolumny połączone bełką stałą tworzące bramę. Po bełce ruszą sanie poprzeczne, na których po przedniej części przesuwa się wrzeciennik.

Maszyna posiada jeden wrzeciennik pionowy wyposażony w standardową głowicę frezową (niewymienną) lub w jeden wrzeciennik pionowy wyposażony w mechanizm automatycznego mocowania głowic wymiennych. Konstrukcja maszyny z głowicami wymiennymi umożliwia jej przystosowanie do bardzo wielu wymogów technologicznych. Wymiana głowic frezowych pozwala na wybór optymalnej głowicy do danej pracy.

Frezarki bramowe

Frezarki bramowe czeskiej firmy TOS KURIM – to maszyny najwyższej klasy, maszyny znajdują zastosowanie w przemyśle maszynowym, lotniczym, zbrojeniowym, stoczniowym, energetyce itp. gałęziach przemysłu – gdzie obrabiane są wielogabarytowe i skomplikowane elementy z nastawieniem na precyzję i nowatorskie rozwiązania. Maszyny oferujemy w wykonaniu PORTALOWYM z ruchomym stołem i w wykonaniu GANTRY z ruchomą bramą. W obu wersjach frezarki mogą mieć stałą lub przesuwną belkę poprzeczną. Oferowane frezarki bramowe to nowoczesne, dopracowane technicznie (75 lat doświadczeń), precyzyjne obrabiarki sterowane numerycznie. Wraz z wyposażeniem specjalnym obrabiarka może być dostarczona jako frezarskie centrum obróbcze z automatyczną wymianą narzędzi i głowic narzędziowych oraz automatycznym pomiarem przedmiotu itp. Maszyna może być wyposażona jest w głowicę dwu-skrętną zapewnia kompleksową obróbkę przedmiotów w zakresie prac frezarskich, wytaczarskich i wiertarskich. Do budowy maszyn wykorzystano tylko najwyższej klasy komponenty: hydraulika AGRO Hytek, prowadnice INA, osłony HESIGO, odczyty bezpośrednie HEIDENHAIN, przekładnia ZF, sterowania i napędy według życzenia klienta Siemens, Heidenhain.

ROBERT ZDUNIEWICZ

tel. +48 607 030 800
e-mail: biuro@chmpolska.pl

GALERIA

BLOG

WYCINARKI LASEROWE

Wycinarki laserowe Baykal  – cięcie z głowicą uchylną.

NASI DOSTAWCY

Producent maszyn firma Baykal.

PRASY KRAWĘDZIOWE

Serwoelektryczne prasy krawędziowe Baykal APHS-K.

WYCINARKI LASEROWE

Głowice do cięcia laserowego Precitec ProCutter 2.0.

YOUTUBE