Centrum Obróbcze CNC do Metalu | Centra Obróbkowe

Pionowe centra obróbcze CNC

Nasza firma w swojej ofercie posiada wysoko wyspecjalizowane pionowe centra obróbcze CNC. Dzięki zachowaniu optymalnych parametrów wykonywane prace są jeszcze bardziej precyzyjne oraz efektywne. Proponujemy maszyny z dwoma różnymi typami prowadnic – prowadnicami liniowymi tocznymi i prowadnicami ślizgowymi. Dzięki maszynom znajdującym się w naszej ofercie możliwe jest perfekcyjne oraz wydajne frezowanie wielkoseryjne, jak również produkcja form i tłoczników.

Zachęcamy do sprawdzenia dostępnych modeli urządzeń, w celu zweryfikowania ich szczegółowych parametrów. W ten sposób w każdym parku maszynowym można stworzyć w pełni profesjonalne oraz niezawodne pionowe centrum obróbcze CNC. Urządzenia te to obrabiarki do wielu zastosowań, zarówno w standardowej konfiguracji 3-osiowej, jak i 4- lub 5-osiowe (wyposażone w stół obrotowy i obrotowo-uchylny) maszyny do frezowania czy skrawania przedmiotów o złożonym kształcie: od części maszyn po formy wtryskowe.

Szeroki wybór dostępnych systemów sterowania (Fanuc, Siemens, Heidenhain, Mitsubishi, Fagor) oraz bogata lista wyposażenia dodatkowego pozwala na idealne dostosowanie centrum obróbczego CNC do wymagań użytkownika. Dopracowana konstrukcja oraz solidne wykonanie gwarantują doskonałe parametry oraz bezproblemową eksploatację. 

Cechy pionowych centrów obróbczych CNC

W zależności od charakteru prac proponujemy centra obróbkowe CNC wykorzystujące prowadnice ślizgowe lub toczne. Prowadnice ślizgowe zapewniają doskonałą stabilność i tłumienie drgań, nadają się więc do przenoszenia dużych obciążeń podczas pracy. Jeżeli natomiast priorytetem jest dynamika, polecamy prowadnice liniowe, które oferują wysokie prędkości przejazdu przy zachowaniu wysokiej nośności i sztywności.

Napęd wrzeciona we wszystkich oferowanych przez nas maszynach realizowany jest przez serwomotor. Może on być połączony z wrzecionem poprzez dwustopniową, automatyczną przekładnię zębatą, przekładnię pasową lub bezpośrednio. Za wysoką dokładność pozycjonowania osi roboczych odpowiadają napędy serwo, sprzężone z precyzyjnymi mechanizmami śrubowo-tocznymi, wykonanym w 3 klasie dokładności.

W zależności od preferencji klienta obrabiarka może posiadać poziomy magazyn narzędzi, liczący 20 pozycji bądź pionowy magazyn z ramieniem o pojemności od 24 do 40 narzędzi.

MASZ PYTANIA? NAPISZ DO NAS.

Czuj się swobodnie, dzwoniąc do nas Pn-Pt: 8 – 16. Jeśli potrzebujesz skontaktować się w innym czasie,
wyślij wiadomość.