PROSTOWARKI DO BLACHY I CZĘŚCI MAHATMA

Nasze prostowarki precyzyjne gwarantują powtarzalną płaskość materiału – zawsze i bez wyjątku. Dzięki nim osiągniesz dokładne wyniki prostowania za każdym razem. Te urządzenia nie tylko oszczędzają czas, ale także minimalizują ilość odpadów oraz zmniejszają potrzebę dodatkowej obróbki, co przekłada się na znaczne oszczędności w nakładach pracy.

Oferowane technologie prostowania zapewniają – doskonale równe powierzchnie –  nierówności lub też naprężenia w blachach i elementach blaszanych to już do przeszłości. Dzięki naszym prostowarkom, Twoja firma zyska jakościową przewagę nad konkurencją.

Precyzyjna prostowarka walcowa nadaje się szczególnie do prostowania elementów ciętych laserowo, wykrawanych i wypalanych oraz arkuszy blach.

Efektywna produkcja: prostowarki MAHATMA zapewniają pozbawione naprężeń  płaskie elementy blaszane – od 0,03 mm do 100 mm- grubość i do 6000mm szerokość materiału.

Korzyści: łatwiejsza dalsza obróbka, eliminacja pracochłonnej obróbki dodatkowej, powtarzalna płaskość .Wartość dodana: można zaoszczędzić czas i zminimalizować odpad.

Prostowarki walcowe wykorzystują technologię hydrauliczną i CNC importowaną z Niemiec, łącząc dokładność układu sterowania serwo i potężna moc układu hydraulicznego – dzięki czemu uzyskujemy najwyższej klasy maszynę w konkurencyjnej cenie.

Maszyny produkowane w kilku wersjach od prostowarek precyzyjnych gdzie można perfekcyjnie wyprostować nawet najdrobniejsze elementy blaszane po grube elementy i blachy gdzie polecamy naszą wydajną maszynę serii MTHY.

Prostowarki hydrauliczne MAHATMA są idealnym wyborem dla branż wymagających dużej precyzji poziomowania elementów i arkuszy blach np. jak branża energetyczna, przemysł wojskowy, sprzęt ciężki , samochodowy, budownictwo, statki, lotnictwo i obróbka metali.

PROSTOWARKI wielorolkowe

Precyzyjne prostowanie za pomocą prostowarek wielorolkowych  zapewnia zmniejszenie naprężeń materiału oraz jego płaskość, zarówno całych arkuszy blachy, jak i wcześniej wyciętych z niej części, tworząc w ten sposób najlepsze warunki do zwiększenia wydajności i jakości w dalszych procesach.

Precyzyjna prostowarka wielorolkowa (prostowarka walcowa)

Precyzyjna prostowarka do blach i części Mahatma, z elektromechaniczną kontrolą szczeliny prostującej, potwierdza pozycję Mahatmy jako lidera w technologii prostowania i lidera rynku w tym sektorze. Dzięki wyeliminowaniu hydrauliki, która została zastąpiona serwonapędami, pozostawił konkurencję daleko z tyłu.

Siła Innowacji oraz Precyzja

30 lat doświadczenia w przetwórstwie blach to podstawa naszej pozycji lidera technologicznego w zakresie maszyn do obróbki blach.

Jako lider technologiczny i rynkowy w technice prostowania oferujemy na całym świecie najszerszą paletę wysokowydajnych i precyzyjnych maszyn do prostowania: od prostowarki do drobnych elementów aż po prostowarkę płytową do grubych blach. W celu zapewnienia płaskich blach i części, pozbawionych naprężeń.

Innowacyjne Rozwiązania

W celu umożliwienia obróbki z kręgów integrujemy nasze prostowarki również w gotowych instalacjach podawczych, przycinających oraz wykrawających, a także w instalacjach do wstępnej obróbki taśmy przed profilowaniem.

Kompetencje Branżowe

Jako lider innowacji poszerzyliśmy nasze kompetencje branżowe:

  • Gratowanie, zaokrąglanie oraz usuwanie warstwy utlenionej za pomocą naszych maszyn do gratowania.
  • Prostowanie i gratowanie w przetwórstwie blach to procesy doskonale ze sobą współgrające, w celu zapewnienia doskonałych wyników.

Kompleksowa Oferta

Dwa podstawowe etapy procesu w przetwórstwie blach – teraz od jednego dostawcy. Od specjalisty w zakresie techniki prostowania i gratowania. Znajdź maszynę dla siebie!

PROSTOWARKI

PROSTOWANIE Z CHM DLA WIĘKSZEJ WYDAJNOŚCI

Precyzyjne prostowanie zapewnia zmniejszenie naprężeń materiału oraz jego płaskość, zarówno całych arkuszy blachy, jak i wcześniej wyciętych z niej części, tworząc w ten sposób najlepsze warunki do zwiększenia wydajności i jakości w dalszych procesach.

Do czego służą prostowarki?

Prostowarki to maszyny służące do prostowania blachy. Bardzo często kupowane są w miejsce pras hydraulicznych, ponieważ są bardziej wydajne. Działanie takiej prostowarki jest bardzo proste – na rolkach układany jest detal z blachy, a następnie zostaje poddany obróbce, czyli prostowaniu. Natomiast czynność prostowania polega na rozprężaniu i ponownym naprężaniu materiału. Cechują się bardzo łatwą instalacją w miejscu pracy i bezproblemową obsługą.

Maszyny te potrafią wyprostować każdy rodzaj blachy. Najczęściej używa się ich w procesach produkcyjnych, gdy tnie się blachę, a następnie się ją spawa. Dzięki takiej czynności nasza blacha lub detal z blachy są proste i powtarzalne, a przy tym osiągają bardzo wysoką jakość. Prostowarki mają szerokie zastosowanie w przemyśle stoczniowym, motoryzacyjnym, lotniczym, ale także w maszynach budowlanych czy pojazdach szynowych.

Praca na takiej maszynie przekłada się na większą efektywność całego procesu. Ważne jest to, że wykorzystuje się je do prostowania arkuszy blach, które nie spełniają wymogów jakościowych do obróbki. Dzięki temu oszczędzamy materiał, który w ostateczności może zaważyć na cenie końcowej usługi. Ponadto wyprostowana blacha zaoszczędzi problemów z dalszą jej obróbką np. w procesie spawania. Praca z detalami niewyprostowanymi może doprowadzić do znaczącej ilości poprawek. Prostowarki mogą również prostować elementy z blachy wycinane laserowo czy wypalane.

Niestety, są drogie i nie zawsze zakłady obróbką mogą sobie na nie pozwolić. Ale należy szukać korzyści w zakupie każdej maszyny. W tym przypadku możemy mówić o maszynach przyjaznych dla środowiska, ponieważ nie posiadają hydrauliki, dzięki czemu, pobór energii jest niższy. Ponadto prostowarki są przy tym bardzo ciche i bezpieczne oraz nie wydzielają też pyłów przy obróbce materiału.

YOUTUBE

MASZ PYTANIA? NAPISZ DO NAS.

Czuj się swobodnie, dzwoniąc do nas Pn-Pt: 8 – 16. Jeśli potrzebujesz skontaktować się w innym czasie,
wyślij wiadomość.