SZLIFIERKI DO WAŁKÓW I OTWORÓW KONWENCJONALNE SHU322

Opis maszyny

Szlifierka do wałków SHU322 przeznaczona do dokładnego szlifowania cylindrycznych oraz stożkowych powierzchni zewnętrznych i wewnętrznych metodą wzdłużnego szlifowania lub zacinaniem.

Maszyna przydatna zwłaszcza do szlifowania detali w produkcji mało i średnio seryjnej gdzie można wykorzystać automatyczny cykl roboczy. Poszczególne funkcje cyklu są sterowane - prostym sterownikiem PLC i hydromechanicznie dla przesuw stołu z detalem lub numerycznie za pomocą systemu sterowania SIEMENS 802Dsl (opcja). System Siemens802 Dsl to prosty, intuicyjny sterownik, który - posiada cykle do szlifowania wewnętrznego, zewnętrznego i obciągania ściernicy- także maszyna może być wykorzystywana zarówno jako maszyna sterowana ręcznie lub sterowana numerycznie – zależnie od wymagań 1 lub 2 osie sterowane.

Szlifierka jest przeznaczona do szlifowania zewnętrznego przedmiotów umieszczonych pomiędzy kłami lub jednostronnie w uchwycie zaciskowym ,we wrzecienniku zabierakowym, z możliwością szlifowania wgłębnego, szlifowania wzdłużnego z ruchomym stołem i szlifowania wgłębnego ze stołem nieruchomym. W wypadku umocowania pomiędzy kłami możliwe jest szlifowanie wzdłużne przedmiotów obrabianych cylindrycznych i stożkowych w zakresie skręcenia stołu górnego. Stożki o wyższym pochyleniu można szlifować wzdłużnie wyłącznie w wypadku przedmiotów umocowanych jednostronnie. Stożki o wyższym pochyleniu w wypadku przedmiotów umieszczonych pomiędzy kłami można szlifować wgłębnie przy skręconym wrzecienniku szlifierskim, o ile długość powierzchniowej prostej stożka przedmiotu nie przekroczy szerokości tarczy narzędzia szlifierskiego. Powierzchnie czołowe przedmiotu można szlifować za pomocą strony bocznej tarczy szlifierskiej lub przy zamocowaniu pobieżnym i skręceniu wrzeciennika zabierakowego za pomocą obwodu tarczy szlifierskiej. W szlifierce w wykonaniu podstawowym (tarcza szlifierska z lewej strony wrzeciennika szlifierskiego) można zastosować urządzenie do szlifowania wewnętrznego otworów.

Charakterystyka

Szlifierka kłowa do wałków i otworów SHU 322 charakteryzuje się sztywną solidną konstrukcją - zbudowana jest z gęsto żebrowanych odlewów żeliwnych. Szlifierka posiada dwuczęściowe łoże - przednie dla stołu z z wrzeciennikiem zabierakowym i konikiem i drugie tylne dla jednostki szlifierskiej. Stół górny może się obracać w stosunku do stołu dolnego. Na łożu tylnym jest umocowana płyta łoża tylnego. Na niej jest obrotowo umieszczona płyta dolna wrzeciennika szlifierskiego, po której przesuwa się wrzeciennik ze ściernicą. Uchwyt urządzenia obciągającego osi+30° ,-90°. W korpusie wrzeciennika zabierakowego pasowana jest tuleja z tocznie pasowanym wrzecionem, przystosowanym do szlifowania między kłami lub w obracającym się uchwycie.

Wrzeciennik szlifierski to żeliwny korpus, na którym znajduje się silnik elektryczny napędu ściernicy. Do ułożenie wrzeciona szlifierskiego w korpusie wrzeciennika szlifierskiego zastosowano łożyskowanie hydrostatyczne. Smarowanie łożysk odbywa się z samodzielnego zbiornika oleju smarowniczego. Napęd wrzeciennika szlifierskiego - regulowany za pomocą płynnej regulacji obrotów silnika elektrycznego. Mechanizm posuwu wrzeciennika szlifierskiego to silnik krokowy i śruba kulowa z cyfrowym liniałem pomiarowym , stołu wzdłużnego to napęd hydromechaniczny.

Smarowanie śrub i prowadnic - olej smarowniczy doprowadzany automatycznie. Smarowanie jest wyposażone we wskaźniki elektryczne, uniemożliwiające w wypadku zanieczyszczenia filtru rozpoczęcie kolejnego cyklu roboczego maszyny, są też wskaźniki przepływu oleju, które w razie przerwy w dopływie oleju uniemożliwia rozpoczęcie kolejnego cyklu roboczego maszyny. Wykonania maszyny dopełniają system elektryczny (Schneider Electic, Telemecanique, Hyundai), agregat hydrauliczny, zbiornik z filtracją chłodziwa itp.

ROBERT ZDUNIEWICZ

tel. +48 607 030 800
e-mail: biuro@chmpolska.pl

GALERIA

YOUTUBE

BLOG

Szlifierki na potrzeby przemysłu maszynowego

.

Współpraca z niemiecką firmą Wilke

Słownik: Prowadnice toczne SCHNEEBERGE

Niezawodne maszyny TOS Trens – tokarki do metalu