SZLIFIERKA UNIWERSALNA DO WAŁKÓW I OTWORÓW UBB CNC

I am raw html block.
Click edi

Opis maszyny

Szlifierka uniwersalna do wałków i otworów UBB CNC + automatyczne obracanie głowicy ściernicy i opcjonalnie zastosowanie różnych ściernic. Szlifierka uniwersalna z automatycznym odchylaniem głowicy ściernicy-głowicy UBB CNC w wersja podstawowa.
  • Elastyczna i ekonomiczna koncepcja szlifierki do produkcji jednostkowej i seryjnej.
  • Kompaktowa konstrukcja do szlifowania wałków o małej i średniej wadze do 3000kg.
  • Skonstruowana wg. najnowszej wiedzy w zakresie szlifowania.
  • Najnowsze zasady projektowania i najnowocześniejsze technologie sterowania numerycznego, mające na celu spełnienie wszelkich zadań szlifowania cylindrycznego.
  • Automatyczne obracanie głowicy ściernicy z możliwością stosowania wielu ściernic.
  • Siemens Sinumerik 840 D sl, w standardzie posiada oprogramowanie do:
    • Szlifowanie ręczne lub automatyczne
    • Oprogramowanie do szlifowania powierzchni zewnętrznych i wewnętrznych
  • Pełna osłona maszyny z oświetleniem LED (IP 65) i odprowadzenie mgły szlifierskiej.
  • Technologia wyważania dynamicznego, pomiarów, chłodzenia i układów elektrycznych od światowych liderów Marposs, Heidenhain itp.
  • Modułowa budowa umożliwiająca dostosowanie maszyny do wymagań klienta.
Szlifierka uniwersalna -UBB CNC – jest wyposażona w posuw ściernicy-głowicy i posuw stołu za pomocą śrub kulowych ze wstępnie naprężoną nakrętką rolkową, ze specjalnym sprzęgłem i przekładnią z napędem asynchronicznym silnikiem, automatyczne obracanie głowicy ściernicy z możliwością stosowania wielu ściernic, głowica szlifierska do szlifowania zewnętrznego z łożyskowaniem wałeczkowym (stałe wypełnienie smarem), napędzana silnikami asynchronicznymi z regulowana stała prędkość obwodowa, z napędem pasowym lub elektrowrzecionem do szlifowania wewnętrznego.

System sterowania wyposażony jest elektroniczne kółko ręczne z przełączaniem osi X i Z, w osobny zbiornik smarowania dla śrub kulowych , prowadzenia stołu i wrzeciennika szlifierskiego (centralne smarowanie), z głowicą roboczą napędzaną silnikiem elektrycznym AC o regulacją prędkości w całym zakresie bez stopni pośrednich , sterowanie hydrauliczne konika.

Wychylny wrzeciennik szlifierski – sterowana oś B

Najważniejszą częścią maszyny do pełnego szlifowania detali jest ściernica-głowica ze zintegrowaną Osią B. Obrotowa oś B pozwala na użycie do trzech ściernic, zapewniając w ten sposób możliwość kompletnego szlifowania przedmiotu w jednym mocowaniu, z minimalnymi czasami marginalnymi i maksymalną precyzją.

Oś B jest napędzana przez cykliczną skrzynię biegów, która w połączeniu z bezpośrednim pomiarem gwarantuje precyzyjne pozycjonowanie.

Połączenie trzech zewnętrznych lub wewnętrznych wrzecion szlifierskich daje do 8 możliwych opcji ustawienia wrzeciennika szlifierskiego

Podstawowy układ obrotowej głowicy ściernicy to ściernica do szlifowania zewnętrznego z lewej strony.

Ściernica-głowica z obrotową osią B składa się z obrotowego korpusu, na którym znajdują się poszczególne wrzeciona szlifierskie wraz z napędami wrzecion i innych akcesoriów.

Podporę zewnętrznych wrzecion szlifierskich w korpusie stanowią wysokoprecyzyjne łożyska wałeczkowe ze stałym wypełnieniem smarem. Napęd zewnętrznych wrzecion szlifierskich stanowią asynchroniczne silniki elektryczne sterowane częstotliwością konwerter z wybieralną stałą prędkością obwodową 25-50 m/s.

Ściernice do szlifowania zewnętrznego mogą być wyposażone w automatyczne urządzenie wyważające i akustyczną detekcję kontaktu między ściernicą a przedmiotem obrabianym („SBS”).

Wrzeciona szlifierskie szlifowania wewnętrznego napędzane są asynchronicznymi silnikami elektrycznymi z przemiennikiem częstotliwości, z wybieraną prędkością obwodową 25-50 m/s (12500min-1).
t button to change this html

ROBERT ZDUNIEWICZ

tel. +48 607 030 800
e-mail: biuro@chmpolska.pl

GALERIA

YOUTUBE

BLOG

Szlifierka do wałków i otworów z automatycznym skrętem wrzeciennika UBB 50

Historia Fabryki tokarek konwencjonalnych oraz numerycznych Trens

Słownik: Szlifierki na potrzeby przemysłu maszynowego

Zakup obrabiarek CNC