TechnologieWYCINARKI LASEROWE

Swiatłowodowe żródla lasera typu Fiber-Nlight

By 21 stycznia 2020 17 marca, 2021 No Comments

Technologia laserów światłowodowych pojawiła się w przemyśle metalowym do cięcia blach zapewniając duża produktywność, precyzje oraz dużo niższe koszty w porównaniu z wcześniejszymi technologiami ciecia.

Cięcie blach laserem światłowodowym obecnie cały czas się zmienia i poprawia. Początkowo maszyny te były wykorzystywane do obróbki cienkich blach ze względu na swoje ograniczenia. Źródła światłowodowe generują szerokość wiązki o określonym rozmiarze co powoduje zmniejszenie zakresu pracy. Na przykład, niewielki rozmiar plamki wiązki laserowej zapewnia znacznie bardziej skupioną moc niż wiązka wytwarzana przez laser CO2 co daje możliwość szybkiego przecinania cienkich blach ale stwarza problemy przy grubszych materiałach. Zmieniło się to w momencie kiedy pojawiły się początkowo pojawiły się ręczne a następnie zautomatyzowane systemy, które mogą zmieniać rozmiar plamki lasera. Systemy te mają złożone głowice tnące.

nLIGHT Inc. uważa, że ​​opracował nową generację technologii lasera światłowodowego, która odpowiada na potrzebę elastyczności rozmiaru plamki wiązki bez obaw o głowicę tnącą. Ten przełom umożliwia szybkie dostrojenie rozmiaru plamki bezpośrednio z lasera światłowodowego, zapewniając zoptymalizowane cięcie różnych materiałów i grubości za pomocą jednego źródła lasera.

Żródło informacji: http://www.nlight.net/

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi innymi artykułami:

Kalkulacja dobór siły nacisku prasy krawędziowej w zależności od technologii gięcia.

Prasy krawędziowe CNC BAYKAL serii APHS oraz APHE

Problem z linią gięcia na prasie krawędziowej. Ustawianie linii gięcia na prasie

Jakie wyposażenie powinna mieć prasa krawędziowa?

 
Wycinarka laserowa BAYKAL BLE Pro

Wycinarka laserowa BAYKAL BLE Pro