Prasy wykrawające

Prasy rewolwerowe wykrawające

By 6 czerwca 2020 9 lutego, 2021 No Comments

Aktualnie na całym świecie wytwarzanych jest wiele typów i modeli pras, jednym z przykładów są . W naszym kraju najbardziej cenione są tego rodzaju maszyny do metali. Prasy rewolwerowe mogą być wyposażone w różne typy korpusów. Z tego względu możemy podzielić je na prasy ramowe „O” oraz prasy wysięgowe.

Prasa wykrawająca posiada sterowanie numeryczne. Dzięki zaopatrzeniu w oryginalne sterowanie numeryczne, pozwalające na pracę korzystającą z uprzednio dodanych do programu urządzenia parametrów, urządzenia tego rodzaju są nadzwyczaj precyzyjne oraz wydajne.

Prasa rewolwerowa, jak już nazwa wskazuje, wyposażone są w rewolwer narzędziowy. Może on posiadać dużo stacji o przeróżnej średnicy narzędzia. Na wyposażeniu, obrabiarki tego typu posiadają nieraz mnóstwo specjalistycznych narzędzi, umożliwiających realizowanie nawet bardzo skomplikowanych zabiegów tj. podginanie, przetłaczanie, gwintowanie..

Aby dostosować trafną tego typu maszynę do wykonywania konkretnych zadań związanych z obróbką przedmiotów metalowych, powinno się pamiętać, ażeby przed zakupem sugerować się znamiennymi dla tych obrabiarek wielkościami technicznymi, ponieważ maszyny te mają różne szerokości i wysokości oraz parametry techniczne pracy.

Prasy rewolwerowe BAYKAL BPM-T są w stanie obrabiać duże blachy z dużą prędkością osi oraz częstotliwością skoku. W konstrukcji zastosowano wysokiej jakości mechaniczne i elektroniczne urządzenia automatyki. Maszyna zachowuje zwartą konstrukcję ze wszystkimi opcjami i wyposażeniem.

Dzięki zamkniętej ramie typu „O” maszyna BAYKAL ma sztywną i mocną konstrukcję, która jest testowana za pomocą programów analizy elementów skończonych (FEA). Współczynnik bezpieczeństwa jest utrzymywany na wysokim poziomie, a odkształcenia korpusu są zminimalizowane. Korpus maszyny jest sztywny, bardzo precyzyjnie obrobiony, a naprężenia po spawalnicze wyeliminowane.

Most ma lekką i mocną konstrukcję a centralnie napędzana oś może poruszać się z przyspieszeniem 1G, jednocześnie może zapewniać precyzyjne pozycjonowanie. Dzięki mocnej konstrukcji może łatwo pozycjonować blachy o grubości od 0,5 mm do 6,4 mm i wadze do 170 kg.

Dodatkowo maszyna jest wyposażona w opatentowany mechanizm indeksowania stacji „Direct Drive”. Ponieważ między indeksowanym narzędziem a silnikiem nie ma żadnej jednostki przekładniowej co likwiduje luzy, a położenie kątowe narzędzia jest dokładnie takie samo, jak to, co widzimy na sterowniku CNC, daje nam to duża dokładność co szczególnie jest ważne przy cienkich materiałach. Dzięki temu systemowi klienci otrzymują dwie bardzo ważne funkcje. Minimalne zużycie narzędzia i lepszą jakość otworów bez zadziorów.

Operator może łatwo przesunąć panel sterowania tam, gdzie potrzebuje. Dzięki temu może znajdować się bliżej obszaru roboczego i szybciej interweniować w proces. Oprócz tego, że jest systemem o wysokiej wydajności, system sterowania CNC Rexroth IndraMotion MTX jest przyjazny dla użytkownika. Komunikacja między urządzeniami HMI odbywa się za pomocą linii profibus, a komunikacja z napędami odbywa się za pomocą linii SERCOS III. Zarówno system sterowania NC, jak i system sterowania ruchem oparty na napędzie działa na systemie sterowania IndraLogic PLC, który jest zgodny z IEC 61131-3. Ten sterownik PLC wykonuje 1000 procesów w zaledwie 60 µs.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi innymi artykułami:

Kalkulacja dobór siły nacisku prasy krawędziowej w zależności od technologii gięcia.

Prasy krawędziowe CNC BAYKAL serii APHS oraz APHE

Prasa wykrawająca Baykal Typ BPM 1525x30

Prasa wykrawająca Baykal Typ BPM 1525×30