Frezarki Bramowe

Frezarki bramowe TOS KURIM

By 6 czerwca 2020 3 marca, 2021 No Comments

TOS KUŘIM producent najwyższej klasy frezarek bramowych i centrów frezarskich poziomych.

Od 75 lat firma TOS KUŘIM jest pionierem we wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań i  nowych technologii, a marka firmy stała się światowym symbolem niezawodnych i precyzyjnych obrabiarek o długim okresie użytkowania.

W ostatnich latach nastąpiło połączenie firmy TOS KUŘIM i ČKD BLANSKO-OS – producenta tokarek karuzelowych do dużych średnic. Połączenie obu firm zaowocowało powstaniem wyjątkowej firmy produkcyjnej z szerokim portfolio maszyn z silnym zapleczem technologicznym. Poprawiło to efektywności działań badawczych i produkcyjnych. Dzięki zaawansowanym badaniom i rozwojowi firma oferuje wyjątkowe rozwiązania technologiczne i innowacyjne. W 2018 roku firmy TOS KUŘIM i ČKD BLANSKO – OS dołączyły do grona firm z grupy TOS HULIN.

Portfolio TOS KUŘIM

Maszyny charakteryzują się solidna dopracowana konstrukcją, wysoką dokładnością i uniwersalnością,  najwyższej jakości wykonaniem, gdzie wykorzystano najlepsze komponenty.

Maszyny z powodzeniem pracują od dziesięcioleci w kilkudziesięciu krajach na świecie. Maszyny mają szeroki zakres zastosowań, umożliwiają obróbkę skomplikowanych kształtów o dużych wymiarach Np. silników lotniczych, elementów lokomotyw , taboru metra, turbin Kaplana, części dźwigów, obudów turbin itp.

Frezarki bramowe typu FRF – wysokowydajne centra frezarskie ze stałym stołem i ruchomą bramą (GANTRY).

Frezarki bramowe typu FRU- frezarka bramowa ze stałym stołem  z ruchomą bramą oraz ruchomą belka poprzeczną przestawianą w zakresie do 3800 mm- maszyna obróbki szerokich i wysokich detali.

Frezarki bramowe typu FRP są przeznaczone do obróbki dużych i bardzo złożonych detali. Maszyna posiada ruchomy stół ze stałą bramę z ruchomą belka poprzeczną . Maszyny zależnie od przeznaczenia można wyposażyć w  prowadnice liniowe lub  hydrostatyczne, oraz stół obrotowy z tokarek karuzelowych – umożliwiający toczenie.

Frezarka łożowa pozioma typu FS – maszyna ze stołem –poruszającym się wzdłużnie (oś X) oraz kolumną poruszającą się w osiach Y i Z, bardzo sztywna konstrukcja pozwala na bardzo wydajną obróbkę z użyciem różnego typu głowic frezarskich.

Centrum frezarskie  poziome typu FUT – maszyna zbudowana jest na oddzielnych podłużnych i poprzecznych podstawach w formie litery T ze stołem obrotowym i wysuwnym wrzeciennikiem z głowica frezarską.  Maszyna znajduje zastosowanie do obróbki bardzo skomplikowanych przedmiotów standardowymi metodami, a także obróbki z dużą prędkością posuwy 30m/min. Wszechstronność maszynie zapewniają magazyn głowic frezarskich i magazyn narzędzi , pozwala to na maksymalne dostosowanie maszyny do wymagań technologicznych.

Centrum frezarskie  poziome typu FU- maszyna z kolumną poruszającą się wzdłużnie (oś X) do 20.000mm i w pionie ( osi Y) do 8000 mm, z wysuwnym wrzeciennikiem z głowicą  -oś Z, modułowa konstrukcja maszyny zapewnia duża elastyczność w doborze wyposażenia od całej gamy głowic frezarskich do  różnego typu płyt mocujących i stoły obrotowych.

Frezarki bramowe TOS KURIM

Frezarki bramowe TOS KURIM