AKTUALNOŚCI FIRMOWE

Prasy Krawędziowe Serwoelektryczne-Servobrake

By 17 czerwca 2019 2 marca, 2021 No Comments

Elektryczne prasy krawędziowe CNC – wysoka wydajność i niezawodność

Elektryczne prasy krawędziowe Servobrake to maszyny nowej generacji, wykazujące nawet o 30% większą wydajność niż prasy hydrauliczne. Są jednocześnie przyjazne dla środowiska, dzięki obniżeniu zapotrzebowania na energię elektryczną o połowę oraz całkowitemu wyeliminowaniu oleju hydraulicznego. Gwarantują niezawodność i to przy zmniejszonych potrzebach konserwacyjnych.

Napędzane serwomotorami prasy krawędziowe CNC to nowoczesne rozwiązanie, gwarantujące wysoką wydajność i przepustowość produkcji przy jednoczesnych oszczędnościach eksploatacyjnych.

Ramowa konstrukcja

Dzięki zastosowaniu ramowej konstrukcji możliwe stało się wyeliminowanie wewnętrznych kolumn. Takie rozwiązanie pozwoliło na zwiększenie odległości ścian bocznych, dzięki czemu jest ona większa niż długość cięcia.

Prasy serwoelektryczne – ogólna charakterystyka

Elektryczne prasy krawędziowe wyposażone są w system sterowania CNC Delem DA 66T, mocowanie Willa oraz zderzak napędzany serwomotorami. Wszystko to sprawia, że prasy serwoelektryczne są wysokowydajnymi urządzeniami do obróbki arkuszy blachy.

 Wyposażenie standardowe

Standardowe wyposażenie elektrycznej prasy krawędziowej Servobrake obejmuje:

 

Wyposażenie opcjonalnie

Opcjonalnie prasy serwoelektryczne mogą zostać wyposażone również w:

  • osie zderzaka Z1, Z2, X1, X2, R1, R2 sterowane CNC,
  • sterowanie Delem DA 69T z programowaniem i wizualizacją sekwencji gięć 3D,
  • hydrauliczne mocowanie stempli Willa NSCL-lI HC,
  • ruchome ramiona przednie.

 

Oszczędności eksploatacyjne oraz maksymalne ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko naturalne w połączeniu z wysoką wydajnością elektrycznych pras CNC Servobrake sprawiają, że jest to maszyna nowoczesna i konkurencyjna. Zastosowana w niej technologia będzie z pewnością nowatorska jeszcze przez długi czas, co dobrze świadczy o użytkowaniu maszyny obecnie i w przyszłości.