SZLIFIERKA KŁOWA DO WAŁKÓW I OTWORÓW CNC UB50

Opis maszyny

Szlifierka kłowa do wałków CNC z osiami sterowania X (przesuw wrzeciona szlifującego z tarczą szlifującą w lewo), Z (przesuw stołu z detalem) i systemem sterowania obrotów wrzeciennika zabierakowego C9. Szlifierka jest przeznaczona do szlifowania zewnętrznego przedmiotów umieszczonych pomiędzy kłami lub jednostronnie w uchwycie zaciskowym we wrzecienniku zabierakowym, z możliwością stopniowego szlifowania wgłębnego, szlifowania wzdłużnego z ruchomym stołem i szlifowania wgłębnego ze stołem nieruchomym lub oscylującym. W wypadku umocowania pomiędzy kłami możliwe jest szlifowanie wzdłużne przedmiotów obrabianych cylindrycznych i stożkowych w zakresie skręcenia stołu górnego( zależnie od długości maszyny). Stożki o wyższym pochyleniu można szlifować wzdłużnie wyłącznie w wypadku przedmiotów przymocowanych jednostronnie. Stożki o wyższym pochyleniu w wypadku przedmiotów umieszczonych pomiędzy kłami można szlifować wgłębnie przy skręconym wrzecienniku szlifierskim, o ile długość powierzchniowej prostej stożka przedmiotu nie przekroczy szerokości tarczy narzędzia szlifierskiego. Powierzchnie czołowe przedmiotu można szlifować za pomocą strony bocznej tarczy szlifierskiej lub przy zamocowaniu pobieżnym i skręceniu wrzeciennika zabierakowego o 90° w lewo za pomocą obwodu tarczy szlifierskiej. W szlifierce w wykonaniu podstawowym (tarcza szlifierska z lewej strony wrzeciennika szlifierskiego) można zastosować urządzenie do szlifowania wewnętrznego otworów. W wykonaniu podstawowym szlifierka wyposażona jest nowoczesny zaawansowany system sterowania Siemens Sinumerik 840 D sl z wgranymi cyklami szlifierskimi.

Budowa szlifierki kłowej do wałków i otworów CNC

Szlifierka posiada łoże składające się z dwóch części - przedniej i tylnej. Na łożu przednim przesuwa się wzdłużnie stół. Stół górny może się obracać w stosunku do stołu dolnego. Na górnej płaszczyźnie stołu górnego jest przymocowany przesuwnie wrzeciennik zabierakowy i konik. Na łożu tylnym jest umocowana płyta łoża tylnego. Na niej jest obrotowo umieszczona płyta dolna wrzeciennika szlifierskiego, po której przesuwa się powyższy wrzeciennik ze ściernicą. Standardowo uchwyt urządzenia obciągającego znajduje się na koniku. Obok maszyny umieszczone zostały: rozdzielnica elektryczna, agregat hydrauliczny, agregat smarowniczy łożysk wrzeciona szlifierskiego i zbiornik cieczy chłodzącej. Szafa sterowania została umieszczona w przedniej części przedniego łoża.

Wrzeciennik szlifierski to korpus, w którym znajduje się silnik elektryczny napędu ściernicy. Ułożenie wrzeciennika szlifierskiego w korpusie wrzeciennika szlifierskiego jest na ślizgowych łożyskach. Smarowanie łożysk odbywa się z samodzielnego zbiornika oleju smarowniczego. Wyposażone jest w system wskaźników elektrycznych, uniemożliwiających w wypadku zanieczyszczenia filtru rozpoczęcie kolejnego cyklu roboczego maszyny.

Mechanizm posuwu wrzeciennika szlifierskiego tworzy silnik prądu zmiennego z czujnikiem pozycji, sprzęgło i śruba kulowa. Smarowanie śruby kulowej i prowadnicy tocznej - olej smarowniczy doprowadzany automatycznie. Smarowanie jest wyposażone w system wskaźników elektrycznych, uniemożliwiających w wypadku zanieczyszczenia filtru rozpoczęcie kolejnego cyklu roboczego maszyny. Oprócz tego jest wyposażone w system wskaźników przepływu oleju, który w razie przerwy w dopływie oleju uniemożliwia rozpoczęcie kolejnego cyklu roboczego maszyny. Pomiar trasy jest bezpośredni Heidenhain osi X( dokładność 0,001mm) i za pomocą czujnika rotacyjnego w osi Z (dokładność 0,005mm).

Wrzeciennik zabierakowy jest przymocowany do górnej powierzchni stołu i może się obracać wokół osi pionowej. W korpusie wrzeciennika zabierakowego pasowana jest tuleja z tocznie pasowanym wrzecionem, przystosowanym do szlifowania między kłami nieobrotowymi lub w obracającym się uchwycie . Zmiana obrotów obrabianego detalu odbywa się za pomocą zmiany obrotów silnika .Mechanizm posuwu wzdłużnego stołu tworzy silnik prądu zmiennego z czujnikiem pozycji, przekładnia i śruba kulowa. Smarowanie śruby kulowej- olej smarowniczy doprowadzany automatycznie wraz ze smarowaniem prowadnicy stołu. Uchwyt urządzenia obciągającego znajduje się na koniku lub opcjonalnie na stole.

GALERIA

YOUTUBE

BLOG

Uchwyty magnetyczne okrągłe do szlifowania i toczenia

Słownik: Szlifierki na potrzeby przemysłu maszynowego

Dostosowywanie przedsiębiorstw do wymagań rewolucji przemysłowej 4.0.

Frezarki uniwersalne konwencjonalne – nadal niezastąpione maszyny w zakładach produkcyjnych.