Stigal – polski producent wycinarek plazmowych CNC
Firma Stigal to uznany w branży metalowej producent maszyn sterowanych numerycznie do cięcia plazmowego i tlenowego oraz urządzeń automatyzujących procesy spawalnicze. Nasza oferta obejmuje szeroki asortyment wycinarek marki Stigal.
Wycinarki Stigal wyróżnia połączenie stalowego układu jezdnego, osłoniętego ceownikiem hutniczym, z aluminiowym portalem żebrowanym, który jest jednocześnie niezwykle lekki i bardzo wytrzymały. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania maszyny te gwarantują bardzo sztywną konstrukcję, wysokie przyspieszenie, idealne odwzorowanie kształtu ciętych metali, a także długi okres eksploatacji.
Niezawodność i nowoczesność
Stigal to marka stawiająca na nowoczesne rozwiązania, dzięki którym osiąga bardzo dobre rezultaty, przekładające się na niezawodność i szybkość pracy maszyn. Do standardowych rozwiązań technicznych producenta należą:
- napięciowy regulator wysokości zintegrowany z układem sterowania;
- wertykalny układ antykolizyjny;
- dynamiczny system detekcji materiału;
- automatyczna tabela doboru parametrów cięcia.
Wprowadzenie na rynek nowatorskiej technologii jest możliwe dzięki zastosowaniu innowacyjnych technik komputerowego modelowania 3D na etapie projektowania maszyny. Oprogramowanie SolidWorks®, z którego korzysta biuro konstrukcyjne Stigal, umożliwia przeprowadzenie szczegółowej analizy modelu bez konieczności tworzenia prototypów. Dzięki temu firma może działać nie tylko szybko, ale jej proces technologiczny również mniej obciąża środowisko naturalne.
Ekonomia pracy – rozwiązania dla operatora
Wycinarki Stigal zapewniają operatorowi wysoki komfort pracy, który jednocześnie przekłada się na bardzo dobre rezultaty ekonomiczne. Zastosowany w wypalarkach układ sterowania jest w pełni zintegrowanych z wszystkimi elementami maszyny. Wszystkie ustawienia można zmieniać z poziomu sterownika maszyny, w którym jest zaimplementowana automatyczna tabela parametrów cięcia, umożliwiająca dobór odpowiednich parametrów na podstawie informacji o grubości i rodzaju materiału. Dzięki temu rozwiązaniu operator nie traci czasu na wertowanie papierowych instrukcji, aby dobrać prawidłowe parametry cięcia dla danego detalu.
Wysoka jakość i powtarzalność produkcji
Stigal to firma, w której szczególny nacisk kładzie się na jakość produkowanych maszyn. W związku z tym dostawcy podzespołów są bardzo starannie dobierani i sprawdzani przez ekspertów, a elementy mechaniczne wykonywane są na centrach obróbczych zapewniających wysoką dokładność. Każdy etap montażu dokonywany jest pod rygorem określonych procedur montażowych. Ważną rolę przypisuje się również kontroli wytwarzanego sprzętu. Dzięki temu Stigal zapewnia powtarzalność produkcji, gwarantując tym samym wysoką jakość każdej maszyny CNC wyprodukowanej w swoich zakładach.
Wycinarki CNC do cięcia plazmowego i tlenowego – oferta podstawowa
U nas kupisz wycinarki plazmowe marki Stigal przeznaczone do kształtowego cięcia blach, które wykorzystują palniki plazmowe i tlenowe. Oferujemy w korzystnych cenach m.in. następujące modele:
- Dymanic
- Dynamic Speed HQ
- VXstandard
- VXspeed HQ
- MultiWELD
- 5-osiowa głowica Multi3D
- Agregaty plazmowe CEBORA
- Agregaty plazmowe Thermal Dynamics
Wszystkie maszyny gwarantują wysoką prędkość przejazdową oraz maksymalną grubość cięcia od 50 mm do 300 mm – w zależności od modelu. Więcej dowiesz się na naszej stronie.
Wyposażenie dodatkowe
Każdą wycinarkę można dodatkowo wyposażyć w:
- moduł do cięcia rur i profili;
- moduł punktowania i trasowania plazmowego;
- głowicę frezarską.
Do prezentowanych modeli można również indywidualnie dobrać wyposażenie dodatkowe, dzięki czemu możliwe jest znacznie rozszerzenie funkcjonalności wybranego urządzenia. Jeśli chcesz uzyskać szczegółowe informacje, skontaktuj się z nami. Wypalarki CNC do cięcia plazmowego i tlenowego zapewniają dużą precyzję i wydajność pracy. Doskonale sprawdzą się przy wycinaniu detali, w których ważne jest precyzyjne dobranie parametrów cięcia. Dzięki automatycznej tabeli parametrów nie tylko ułatwiają pracę, ale znacznie minimalizują także margines błędu ludzkiego.