AKTUALNOŚCI FIRMOWE

Instalacja wycinarki laserowej Ermaksan FIBERMAK 2000 w firmie ZPHU Owczarek

By 15 grudnia 2017 19 lutego, 2021 No Comments
Wypalarka laserowa BLE PRO

W ostatnich dniach oddaliśmy do użytku wycinarkę laserową 3 generacji model Ermaksan FIBERMAK 2000.3×1,5 (źródło diodowe 2kW, stół roboczy wymienny 1500x3000mm) w firmie ZPHU Owczarek.

Maszyna najnowszej generacji – Czynnik tnący – wiązka laserowa wytwarzana jest w źródle diodowym YTTERBIUM (Iterb Yb) charakteryzującym się wysoką wydajnością i niskim zużyciem energii. Wiązka przesyłana jest światłowodem FIBER do głowicy tnącej bez utraty jakości. W ten sposób otrzymana wiązka laserowa cechuje się wystarczającą mocą potrzebną do cięcia materiałów. Proces cięcia rozpoczyna się, kiedy wiązka lasera skupiona w głowicy tnącej wysyłana jest do materiału ciętego w asyście gazu o dużej czystości (tlen, azot lub sprężone powietrze) Proces cięcia odbywa się poprzez topienie i wydmuchiwanie materiału rozdzielanego Zadaniem gazu jest wydmuchiwanie materiału ciętego oraz ochrona powierzchni ciętej. Żywotność układu diodowego szacuje się na 100.000 roboczogodzin, konserwacja źródła jest zbędna. Laser typu FIBER jest najnowocześniejszym medium pozwalającym na cięcie blach z prędkością, która nie jest uzyskiwana w żadnym innym typie lasera. Dzięki specjalnej bazie danych technologicznych oraz sterownikowi CNC cały proces przebiega w sposób automatyczny i bezpieczny dla operatora.

Główne zalety cięcia laserem światłowodowym:

  • Najszybsza technologia cięcia blach cienkich
  • Najwyższa jakość uzyskanej powierzchni
  • Możliwość cięcia materiałów refleksyjnych takich jak aluminium, miedź czy mosiądz
  • Doskonała jakość cięcia stali o grubości do 15mm (2kW) oraz do 20mm (4 kW) i 25mm (6kW)
  • Niski koszt cięcia dzięki energooszczędnej technologii oraz niewielkiej konsumpcji gazów
  • Bardzo niskie koszty eksploatacyjne (redukcja kosztów przeglądów okresowych) Ilość elementów zużywających się ograniczona do minimum (dysza, ceramika, szkło ochronne)
  • Żywotność źródła szacowana na 100.000 roboczogodzin
  • Gotowość do pracy bezpośrednio po załączeniu (czas rozruchu do 20 sek.)