CENTRUM TOKARSKIE SBL700

Opis maszyny

Maszyna w całości produkowana w fabryce TOS Trens, fabryka z ponad 80-letnią tradycją budowy maszyn co daje gwarancje niezawodności, solidności wykonania oraz tego ,że maszyna została dopracowana konstrukcyjnie w oparciu o długoletnie doświadczenie. Właśnie szczególnie solidna i sztywna konstrukcja oraz zastosowane komponenty najwyższej klasy zapewnia bezproblemową eksploatacje i długą żywotność maszyny.

Proponowane przez nas tokarki kłowe sterowane numerycznie (CNC) – (ze skośnym łożem) – to obrabiarki dokładne o solidnej i trwałej konstrukcji, wyprodukowane przez jednego z wiodących producentów na rynku słowackim. Fabrykę, która może poszczycić się ponad 100-letnią tradycją i historią, dzięki której gwarantuje swoim produktom wysoką jakość i ich niezawodność. To co wyróżnia produkowane w niej obrabiarki to fakt, iż w 100% są wyprodukowane z europejskich komponentów, a dostosowując się do wymogów związanych z wprowadzaniem dyrektyw UE maszyny te posiadają, energooszczędne rozwiązania oraz są przyjazne dla środowiska naturalnego. Ponad to producent stara się wprowadzać innowacje dzięki którym unowocześnia swoje produkty.

Wielu klientów potrafiących docenić te fakty wybiera obrabiarki wyprodukowane przez TRENS SKas (dawny TOSTRENS), w tym również klienci z Polski na przestrzeni kilkudziesięciu lat zakupili setki maszyn tej firmy. Proponowane w naszej ofercie tokarki kłowe CNC w zależności od typu/modelu posiadają unikalne cechy, które sprawiają, że te centra obróbkowe są szczególnie wskazane do wykorzystania w produkcji zarówno średnio seryjnej, jak i wieloseryjnej a dokładność toczenia predestynuje je również do toczenia plastikowych przedmiotów o skomplikowanych kształtach geometrycznych.

Obrabiarki te, łącznie z zastosowaniem ciągłych podajników przedmiotów obrabianych oraz urządzeń odbierających części, mogą pracować w trybie całkowicie automatycznym. Metoda ta pozwala na osiągnięcie wysokiej wydajności produkcji podczas obrabiania elementów takich jak pierścienie łożyskowe, kryzy lub wałki dla przemysłu samochodowego.

Charakterystyka maszyny

Podstawę maszyny tworzy sztywny stojan - odlew żeliwny o trójkątnym przekroju, to właśnie na tym masywnym odlewie jest konstruowana maszyna. Doskonałe cechy, a w szczególności powtarzalna dokładność toczenia predestynują tą obrabiarkę do zastosowania w produkcji średnio i wielkoseryjnej metalowych oraz plastikowych przedmiotów o skomplikowanych kształtach geometrycznych o wadze do 2500kg

Głowica narzędziowa

Standardowo obrabiarka wyposażona jest w głowi cę narzędziową SAUTERVDI50-12 narzędzi stałych lub opcjonalnie w głowicę SAUTERVDI 50 z 6 napędzanymi narzędziami i 6 nienapędzanym i narzędziami.

Napęd głównego wrzeciona

Prędkość obrotowa wrzeciona o wartości 2500min-1, moc napędu wrzeciona o wartości 37/56kW połączeniu z optymalnym momentem obrotowym zapewniają ekonomiczne wykorzystanie obrabiarki nie tylko dla obróbki wykańczającej, ale również dla zgrubnej. Dzięki sztywności całego układu, od wrzeciona do narzędzia oraz osiągom i stabilności całej obrabiarki możliwe jest toczenie na dużą głębokość i szerokość, co zapewnia wysoką wydajność podczas obróbki. Wrzeciono osadzone jest na specjalnych łożyskach skośnych (SKF) dla osiągnięcia wysokiej sztywności oraz niezawodności. Bezpośrednie magnetyczne skanowanie położenia wrzeciona dodatkowo w połączeniu z osią C (sterowana dodatkowym silnikiem 360º co 0.001º) oraz hamulcem, zapewnia wysoką dokładność podczas pozycjonowania kątowego oraz dużą precyzję podczas wiercenia i frezowania off-axis zarówno na części przedniej jak i bocznej przedmiotu. Dynamika pozycjonowania oraz dokładność osi roboczych to również niewątpliwe zalety tej obrabiarki

Śruby kulowe - obrabiarka wyposażona jest w najwyższej klasy precyzyjne śruby kulowe firmy produkowane w czeskiej fabryce TOS–KS-KURIM - fabryka specjalizuje się w tego typu produkcji od 1967 roku, dzięki czemu śruby kulowe spełniają najwyższe standardy wykonania i są stosowane przez renomowanych producentów maszyn np., SKODA Machinery, FERMAT, TOS Vansdorfitd.

Wałeczkowe prowadnice niemieckiej firmy SCHNEEBERGER - obecnie najlepsze rozwiązanie na rynku, stosowane przez renomowanych producentów obrabiarek, zapewnia duży oraz stały posuw, najwyższa dokładność pozycjonowania w połączeniu z bardzo niskim współczynnikiem tarcia, dzięki któremu można pominąć wpływ wytwarzanego ciepła podczas przemieszczania, zapewniają wysoką dokładność oraz długie, bezawaryjne użytkowanie. Całość dopełniają wysoko dynamiczne AC silniki Siemens które pozwalają na osiągnięcie posuwu szybkiego o wartości 30m.min-1. oraz bezpośredni odczyt - liniały firmy HEIDENHAIN.

Wszechstronność maszynie zapewniają również zastosowane solidne i niezawodne uchwyty hydrauliczne niemieckiej firmy ROHM średnicy 315mm/400mm z przelotem 108mm, ciężar detalu mocowanego w uchwycie do 250kg. umożliwia użytkownikowi zaadaptowanie obrabiarki do szerokich wymogów technologicznych zapewniających wysoce wydajną obróbkę. Maszynę można doposażyć w hydrauliczne podtrzymki samocentrujące ROHM o szerokim zakresie mocowanych średnic 35-240mm i 50-300mm.

Konik - sztywnej, masywnej konstrukcji posiada hydraulicznie sterowaną pinolę. W standardzie maszyna wyposażona jest w transporter wiórów.

Kontrola - producent szczególna wagę przywiązuje do jakości swoich maszyn a co za tym idzie do kontroli. Zarówno korpus jak i poszczególne elementy maszyny poddawane są szczegółowej kontroli na najnowocześniejszej aparaturze pomiarowej firmy ZEISS, a cała maszyna przechodzi kilku godzinne testy końcowe.eo.

GALERIA

YOUTUBE

BLOG

Historia budowy tokarek w fabryce Trens

Obróbka skrawaniem Toczenia

Zalety i korzyści na pracy tokarek ze sterowaniem Siemens

Współpraca z firmą Wilke