CENTRUM TOKARSKIE SBL300

Opis maszyny

Proponowane przez nas tokarki kłowe sterowane numerycznie(CNC) – (ze skośnym łożem) – to obrabiarki dokładne o solidnej i trwałej konstrukcji, wyprodukowane przez jednego z wiodących producentów na rynku słowackim. Fabrykę, która może poszczycić się ponad 100 - letnią tradycją i historią, dzięki której gwarantuje swoim produkt o wysoką jakość i ich niezawodność . To co wyróżnia produkowane w niej obrabiarki to fakt, iż w 100% są wyprodukowane z europejskich komponentów, a dostosowując się do wymogów związanych z wprowadzaniem dyrektyw UE maszyny te posiadają, energooszczędne rozwiązania oraz są przyjazne dla środowiska naturalnego. Ponad to producent stara się wprowadzać innowacje dzięki którym unowocześnia swoje produkty.

Wielu klientów potrafiących docenić te fakty wybiera obrabiarki wyprodukowane przez TRENS SKas (dawny TOSTRENS), w tym również klienci z Polski na przestrzeni kilkudziesięciu lat zakupili setki maszyn tej firmy.

Proponowane w naszej ofercie tokarki kłowe CNC w zależności od typu/modelu posiadają unikalne cechy, które sprawiają, że te centra obróbkowe są szczególnie wskazane do wykorzystania w produkcji zarówno średnio seryjnej, jak i wieloseryjnej a dokładność toczenia predestynuje je również do toczenia plastikowych przedmiotów o skomplikowanych kształtach geometrycznych.

Obrabiarki te, łącznie z zastosowaniem ciągłych podajników przedmiotów obrabianych oraz urządzeń odbierających części, mogą pracować w trybie całkowicie automatycznym. Metoda ta pozwala na osiągnięcie wysokiej wydajności produkcji podczas obrabiania elementów takich jak pierścienie łożyskowe, kryzy lub wałki dla przemysłu samochodowego.Charakterystyka maszyny

Podstawę maszyny tworzy sztywny stojan - odlew żeliwny o trójkątnym przekroju, to właśnie na tym masywnym odlewie jest konstruowana maszyna. Doskonałe cechy, a w szczególności powtarzalna dokładność toczenia predestynują tą obrabiarkę do zastosowania w produkcji średnio i wielkoseryjnej metalowych oraz plastikowych przedmiotów o skomplikowanych kształtach geometrycznych. Obrabiarka ta, łącznie z zastosowaniem ciągłych podajników przedmiotów obrabianych oraz urządzeń odbierających części, może pracować w trybie całkowicie automatycznym. Metoda ta pozwalana osiągnięcie wysokiej wydajności produkcji podczas obrabiania elementów takich jak pierścienie łożyskowe, kryzy lub wałki dla przemysłu samochodowego.

Głowica narzędziowa

Standardowo obrabiarka wyposażona jest w głowicę narzędziową SAUTER z 12 narzędziami stałymi, opcjonalnie maszynę można wyposażyć w głowicę SAUTER z 12 napędzanymi narzędziami lub głowicę z osią Y.

Napęd głównego wrzeciona

Obroty głównego wrzeciona mogą osiągnąć maksymalną wartość 3500, 4000 oraz 5000obr./min. -1 w zależności od potrzeb użytkownika oraz rodzaju obróbki. Stała charakterystyka wyjściowa dla wszystkich trybów, szeroki zakres charakterystyk wyjściowych dla głównego napędu, począwszy od 7 do 18kW, oraz 23kW dla krótkotrwałego przeciążenia w połączeniu z optymalnym momentem obrotowym zapewniają ekonomiczne wykorzystanie obrabiarki nie tylko dla obróbki wykańczającej, ale również dla zgrubnej. Dzięki sztywności całego układu, od wrzeciona do narzędzia oraz osiągami stabilności całej obrabiarki możliwe jest toczenie na dużą głębokość i szerokość, co zapewnia wysoką wydajność podczas obróbki.

Wrzeciono - wyważane cieplnie - osadzone jest na specjalnych łożyskach skośnych (SKF) dla osiągnięcia wysokiej sztywności oraz niezawodności obróbki. Bezpośrednie magnetyczne skanowanie położenia wrzeciona dodatkowo w połączeniu z osią C (sterowana dodatkowym silnikiem 360º co 0.001º) oraz hamulcem, zapewnia wysoką dokładność podczas pozycjonowania kątowego oraz dużą precyzję podczas wiercenia i frezowania off-axis zarówno na części przedniej jak i bocznej przedmiotu. Dynamika pozycjonowania oraz dokładność osi roboczych to również niewątpliwe zalety tej obrabiarki.

Wałeczkowe prowadnice niemieckiej firmy SCHNEEBERGER obecnie najlepsze rozwiązanie na rynku, stosowane przez renomowanych producentów obrabiarek, zapewnia duży oraz stały posuw, najwyższa dokładność pozycjonowania w połączeniu z bardzo niskim współczynnikiem tarcia, dzięki któremu można pominąć wpływ wytwarzanego ciepła podczas przemieszczania, zapewniają wysoką dokładność oraz długie, bezawaryjne użytkowanie. Całość dopełnia ją wysoko dynamiczne AC silniki Siemens, które pozwalają na osiągnięcie posuwu szybkiego nawet o wartości 30m.min-1.

Wszechstronność

Maszynie zapewniają zastosowane solidne i niezawodne uchwyty hydrauliczne niemieckiej firmy ROHM dla 3 wielkości średnic wrzecion (57,65 i 92mm) umożliwia użytkownikowi zaadaptowanie obrabiarki do szerokich wymogów technologicznych zapewniających wysoce wydajną obróbkę. Hydrauliczna podpór ka samocentrująca ROHM zapewnia szeroki zakres mocowanych średnic. Maszyna w wykonaniu z przeciw wrzecionem, czy z odbiorem detali - tworzą centrum tokarskie obróbkowe dostosowane do wydajnej, masowej produkcji.

Kontrola

Producent szczególną wagę przywiązuje do jakości swoich maszyn a co za tym idzie do kontroli. Zarówno korpus jak i poszczególne elementy maszyny poddawane są szczegółowej kontroli na najnowocześniejszej aparaturze pomiarowej firmy ZEISS, a cała maszyna przechodzi kilku godzinne testy końcowe.

GALERIA

YOUTUBE

BLOG

Historia budowy tokarek w fabryce Trens

Obróbka skrawaniem Toczenia

Zalety i korzyści na pracy tokarek ze sterowaniem Siemens

Współpraca z firmą Wilke