CENTRUM TOKARSKIE SBE300

Opis maszyny

Proponowane przez nas tokarki kłowe sterowane numerycznie (CNC) – (ze skośnym łożem) – to obrabiarki dokładne o solidnej i trwałej konstrukcji, wyprodukowane przez jednego z wiodących producentów na rynku słowackim. Fabrykę, która może poszczycić się ponad 100 - letnią tradycją historią, dzięki której gwarantuje swoim produktom wysoką jakość i ich niezawodność. To co wyróżnia produkowane w niej obrabiarki to fakt, iż w 100% są wyprodukowane z europejskich komponentów, a dostosowując się do wymogów związanych z wprowadzaniem dyrektyw UE maszyny te posiadają, energooszczędne rozwiązania oraz są przyjazne dla środowiska naturalnego. Ponad to producent stara się wprowadzać innowacje dzięki którym unowocześnia swoje produkty.

Wielu klientów potrafiących docenić te fakty wybiera obrabiarki wyprodukowane przez TRENS SK (dawny TOSTRENS), w tym również klienci z Polski na przestrzeni kilkudziesięciu lat zakupili setki maszyn tej firmy.

Proponowane w naszej ofercie tokarki kłowe CNC w zależności od typu/modelu posiadają unikalne cechy, które sprawiają, że te centra obróbkowe są szczególnie wskazane do wykorzystania w produkcji zarówno średnio seryjnej, jak i wieloseryjnej a dokładność toczenia predestynuje je również do toczenia plastikowych przedmiotów o skomplikowanych kształtach geometrycznych.

Obrabiarki te, łącznie z zastosowaniem ciągłych podajników przedmiotów obrabianych oraz urządzeń odbierających części, mogą pracować w trybie całkowicie automatycznym. Metoda ta pozwala na osiągnięcie wysokiej wydajności produkcji podczas obrabiania elementów takich jak pierścienie łożyskowe, kryzy lub wałki dla przemysłu samochodowego.

Charakterystyka maszyny

Wysoka dokładność oraz zachowanie stabilności parametrów podczas obróbki, możliwość zmiany wyposażenia w trakcie użytkowania maszyny - modułowa konstrukcja, oszczędność energetyczna 30% - cyfrowo sterowane napędy z odzyskiwaniem energii przy hamowaniu SBE300 to tokarskie centrum obróbkowe szczególnie wskazane do wykorzystywania w produkcji seryjnej. Zostało stworzone z myślą o precyzyjnej obróbce skomplikowanych kształtów, solidna budowa maszyny gwarantuje precyzje przy obróbce zgrubnej i wykańczającej.

Prędkość i osiągi

Obroty głównego wrzeciona mogą osiągnąć maksymalną wartość do 4000obr./min. - 1 które można dostosować w zależności od potrzeb użytkownika oraz rodzaju obróbki. Stała charakterystyka wyjściowa dla wszystkich trybów. Standardowo na obrabiarce zamontowana jest 12 pozycyjna głowica rewolwerowa PRAGATI z bezpośrednim mocowaniem narzędzi do głowicy, co daje pewne i sztywne mocowanie narzędzi. Jako opcja istnieje możliwość zastosowania głowicy PRAGATI przystosowanej do mocowania narzędzi w oprawkach typu VDI30, zapewniających dużą powtarzalność zamocowania, co gwarantuje skrócenie czasu przezbrojenia obrabiarki do minimum.

Szczególną uwagę producent przykłada do sztywności i stabilności maszyny dlatego tokarka posiada żeliwny, masywny korpus, którego przekrój poprzeczny zaprojektowany został w kształcie trójkąta dzięki temu uzyskano bardzo sztywny szkielet na którym zamontowano prowadnice liniowe toczne (najwyższej klasy Schneeberger)o dużej nośności dynamicznej pozwalającej na pełne wykorzystanie możliwości, jakie daje obrabiarka i gwarantuje utrzymanie dokładności, zmniejszenie i oporów ruchu suportów co znacznie poprawia dokładność i powtarzalność pozycjonowania oraz wpływa na wydłużenie żywotności maszyny. Zarówno korpus jak i poszczególne elementy maszyny poddawane są szczegółowej kontroli na najnowocześniejszej aparaturze pomiarowej firmy ZEISS.

Wrzeciono osadzone jest na łożyskach skośnych (SKF) w celu osiągnięcia wysokiej dokładności, sztywności oraz niezawodności. Bezpośrednie magnetyczne skanowanie położenia wrzeciona. Dynamika pozycjonowania oraz dokładność osi roboczych. Każda z ruchomych osi wyposażona jest w precyzyjne śruby kulowe klasy P3 z napędem bezpośrednim oraz niezawodne prowadnice Scheebergera oś X wyposażona jest w bezpośredni liniał pomiarowy Heidenhain w celu zapewnienia podwyższonej dokładności.

Programowalny konik z mierzeniem położenia. Konik zapewnia obróbkę elementów bez konieczności automatycznego zatrzymania cyklu, co z kolei w znaczący sposób redukuje całkowity czas obróbki.

Odbiór detali - również znacząco wpływa na usprawnienie procesu produkcji. Obrabiarka standardowo wyposażona jest w mechaniczny stalowy uchwyt 3 - szczękowy Ø200mm - o podwyższonych parametrach dokładności, opcjonalnie maszynę możemy wyposażyć w 3 lub 4 szczękowy uchwyt hydrauliczny firmy BISON.

Monitoruje zużycie oraz możliwe uszkodzenia ostrza narzędzia. Stosujemy sondy RENISHAW - w wersjach manualnej i automatycznej.

GALERIA

YOUTUBE

BLOG

Historia tokarek konwencjonalnych oraz numerycznych z Trens

Obróbka skrawaniem Toczenia

Zalety i korzyści na pracy tokarek ze sterowaniem Siemens

Współpraca z firmą Wilke