WYPOSAŻENIE WYPALAREK PLAZMOWYCH

Rezonator fiber nlight 15kW

Rezonatory fiber IPG

Rezonator fiber nlight

Rezonator fiber nlight 3kW – 5 kW

Rezonator fiber nlight 2-3kW

Laser Fiber

Laser Fiber (nazywany też światłowodowym) w odróżnieniu od laserów pracujących w innej technologii (np. źródłem CO2 lub dyskowym), cechuje się zarówno światłowodowym źródłem jak i światłowodowym prowadzeniem wiązki.

W Fiber elementem czynnym jest światłowód domieszkiwany joniami pierwiastków ziem rzadkich, takich jak erb, iterb, neodym i pompowany półprzewodnikowy diodami laserowymi. Technologia ta charakteryzuje się wysoką sprawnością oraz doskonałą jakością wiązki. Długość uzyskanej fali lasera jest dziesięciokrotnie mniejsza niż lasera CO2, co pozwala uzyskać większe skupienie energii oraz daje możliwość cięcia materiałów bardziej refleksyjnych, których dotychczasowymi technologiami nie można było wykonywać. Każda innowacja, jeżeli ma być zastosowana w praktyce, musi przynosić realne korzyści - np. obniżenie kosztów produkcji, zwiększenie wydajności i niezawodności, rozszerzenie asortymentu czy podniesienie jakości. Zasadnicza zaleta wypalarek laserowych fiber w stosunku do klasycznego źródła energii CO2 to obniżenie kosztów pracy nawet o 70%. Zastosowany przez firmę BAYKAL laser IPG ma ponad 30% sprawności (Wall-plug effiniency), co skutkuje 3-krotnie mniejszym poborem energii w porównaniu do źródła CO2.

Do działania przecinarki nie jest już potrzebny gaz o wysokiej czystości, a do prowadzenia wiązki nie używa się dwutlenku węgla. Dzięki różnicom fizycznym wiązki lasera, a mianowicie 10-krotnie mniejszej długości fali oraz znacznie większej gęstości energii, jesteśmy w stanie uzyskać nawet kilkukrotny wzrost prędkości cięcia, a także większa jego dokładność, niezawodność. Nowoczesna technologia pozwoliła na wyeliminowanie kosztownych i uciążliwych w serwisowaniu elementów prowadzenia wiązki, tzn. systemu luster wraz z akcesoriami. Prowadzenie odbywa się teraz poprzez niezawodny i bezobsługowy przewód światłowodu. Żywotność systemu IPG wynosi minimum 100 tys. h. Przedsiębiorstwa, które nie mogą pozwolić sobie na przestoje serwisowe z pewnością skorzystają z redundantnej konstrukcji źródła lasera - w przypadku awarii jednego modułu, jego zadanie przejmuje drugi, powiadamiając jednocześnie obsługę o zaistniałej sytuacji, a przecinarka pracuje nadal w normalnym trybie.

BLOG

WYCINARKI LASEROWE

Wycinarki laserowe BAYKAL z głowicą uchylną.

WYCINARKI LASEROWE

Jak uzyskano poprawę jakości cięcia laserem?

WYCINARKI LASEROWE

Oprogramowanie do wycinarek Metalix.

WYCINARKI LASEROWE

Głowice do cięcia laserowego Precitec ProCutter 2.0.