TRENS

Spółka Akcyjna TRENS SK, a.s. jest największym producentem obrabiarek na Słowacji i należy do najważniejszych producentów obrabiarek w Europie. W całej swojej, ponad 80-letniej historii, firma koncentrowała się na inżynierii, kładąc nacisk na obrabiarki, które do dziś są znane pod marką “TOS”.

Obecnie firma eksportuje do 95% swojej produkcji tokarek uniwersalnych oraz  tokarek CNC do ponad 80 krajów na świecie, gdzie są one znane z wysokiej niezawodności, precyzji i najwyższego poziomu technicznego. Produkcja pierwszych tokarek została uruchomiona w 1951 roku. Pierwsze maszyny to 260-400 SUR.

W 1957 roku firma przejęła produkcję uniwersalnej tokarki centralnej SV 18 R od TOS Kurim. Ważnym kamieniem milowym dla przyszłego rozwoju był rok 1961, ponieważ od tego czasu firma prowadzi własne badania nad rozwojem obrabiarek.

Następne wersje SV18R (SV18RA, SV18RB, SV18RD) zostały zaprojektowane już w TOS Trenčín. W tym samym roku zaczęto produkcję tokarek SN40 i SN71. Te dwa modele poszerzają portfolio produkcyjne, a ich kolejne wersje pozostały w produkcji do dnia dzisiejszego. W 1967 roku wprowadzono typ SUI. Nawet dzisiaj model SUI80 znajduje się w portfolio produkcyjnym firmy TOS Trens.

Następnym etapem rozwoju było zaprojektowanie i wdrożenie do produkcji małych tokarek, tokarek rewolwerowych, półautomatycznych tokarek czołowych, półautomatycznych tokarek kopiujących, maszyn jednozadaniowych, ładowarek portalowych, centrów obróbczych i tokarek CNC.

W larach 1994-1995 firma rozpoczęła projektowanie i produkcję prototypu nowej serii uniwersalnych tokarek kopiujących, maszyn jednozadaniowych, ładowarek portalowych, centrów obróbczych i tokarek CNC. Nowa historia tokarek CNC rozpoczęła się w 1997r. Od przygotowania projektu pod nazwą SBL 500 CNC. Była to pierwsza tokarka CNC SBL 300, SBE 500, SBX 500 oraz serię maszyn CNC z prostym łożem SE 320, SE 520, SE 820 i SE 1020.

Dziś firma produkuje szeroki asortyment maszyn, który cieszy niesłabnącym powodzeniem na całym świecie, dzięki przez dziesiątki lat zdobywanej renomie. Produkowane maszyny charakteryzują wysoką jakością, niezawodnością, długą żywotnością – są dopracowane technicznie, zbudowane przy użyciu najlepszych komponentów – cenione przez klientów za te właśnie zalety.

Strona: www.trens.sk

 

MASZ PYTANIA? NAPISZ DO NAS.

Czuj się swobodnie, dzwoniąc do nas Pn-Pt: 8 – 16. Jeśli potrzebujesz skontaktować się w innym czasie,
wyślij wiadomość.