WYCINARKI LASEROWE

Opis maszyny

Nowa generacja wycinarek laserowych BAYKAL typ BLSNEO, BLEPRO oraz BLE oparta na systemie CNC Beckhoff, serwo napędach Beck Hoff przy wykorzystaniu zębatek firmy Wittenstein w połączeniu z bezluzowymi prowadnicami liniowymi tworzy bardzo wydajny system cięcia laserowego. Dzięki zastosowaniu technologii lasera światłowodowego firmy IPG możliwe jest cięcie z dużą prędkością przy zachowaniu wysokiej dokładności, wraz z zastosowaniem automatycznego stołu wymiennego zapewnia maksymalną przepustowość produkcji.

BAYKAL jest pionierem w branży wycinarek laserowych produkowanych w Turcji. Produkcja na zamkniętej hali o powierzchni 60.000m2 przy użyciu najnowocześniejszego parku maszynowego, ciągłe badania i prace prowadzone przez Dział Badań i Rozwoju (RD) oraz najwyższej klasy 800 specjalistów zaangażowanych każdego dnia w swoją pracę to klucz do sukcesu umożliwiający produkowanie laserów wg. najnowocześniejszych trendów. Fabryka wyposażona jest w park maszyn CNC umożliwiających produkcję 4000 maszyn do obróbki metali rocznie. Urządzenia są dostarczane do Klientów przez sieć autoryzowanych dealerów w 110 krajach całego świata. Baykal projektuje i wykonuje urządzenia energooszczędne i przyjazne środowisku. Podążając za wytycznym i rynku Dział Badań i Rozwoju ciągle pracuje nad rozwiązaniami które podnoszą klasę, niezawodność i innowacyjność oferowanych urządzeń.

Skrócony opis lasera światłowodowego

Czynnik tnący – wiązka laserowa wytwarzana jest w źródle diodowym YTTERBIUM (IterbYb) charakteryzującym się wysoką wydajnością i niskim zużyciem energii. Wiązka przesyłana jest światłowodem FIBER do głowicy tnącej bez utraty jakości. W ten sposób otrzymana wiązka laserowa cechuje się wystarczającą mocą potrzebną do cięcia materiałów. Proces cięcia rozpoczyna się, kiedy wiązka lasera skupiona w głowicy tnącej wysyłana jest do materiału ciętego w asyście gazu o dużej czystości (tlen, azot lub sprężone powietrze). Proces cięcia odbywa się poprzez topienie i wydmuchiwanie materiału rozdzielanego. Zadaniem gazu jest wydmuchiwanie materiału ciętego oraz ochrona powierzchni ciętej. Żywotność układu diodowego szacuje się na 100.000 roboczo godzin, konserwacja źródła jest zbędna. Laser typu FIBER jest najnowocześniejszym medium pozwalającym na cięcie blach z prędkością, która nie jest uzyskiwana w żadnym innym typie lasera. Dzięki specjalnej bazie danych technologicznych oraz sterownikowi CNC cały proces przebiega w sposób automatyczny i bezpieczny dla operatora.

Wymiary obrabianych arkuszy:

  • 1500x3000mm
  • 2000x4000mm
  • 2000x6000mm
  • 2000x12000mm
  • 2500x6000mm
  • 3000x6000mm

DOROSZ SEBASTIAN

tel. +48 791 020 939
e-mail: biuro@chmpolska.pl

BLOG

WYCINARKI LASEROWE

Wycinarki laserowe BAYKAL z głowicą uchylną.

WYCINARKI LASEROWE

Jak uzyskano poprawę jakości cięcia laserem?

WYCINARKI LASEROWE

Oprogramowanie do wycinarek Metalix.

WYCINARKI LASEROWE

Głowice do cięcia laserowego Precitec ProCutter 2.0.

YOUTUBE

ZAUFALI NAM

NASI DOSTAWCY